En iyi Yüz Yogası Hareketleri ve Faydaları..

Yüz yogası; yaşımız ilerledikçe, sıkılığını kaybeden, gevşeyen kaslarımıza karşı mükemmel etki yaratacak egzersizlerdir.

Cildimizin sıkılığını korumak için bir çok yol vardır. Kozmetik ürünler, botoks, dolgu ya da estetik, hiçbiri istediğimiz etkiyi yaratmaz. Yan etkiler, ağrılar ve acılar gibi pek çok durumu da beraberinde getirir. Sonucun istediğimiz doğallıkta olmaması da cabası. Tüm bu uygulamalara nazaran yüz yogası hem kolay, hem gerçekten etkili hem de yüzde yüz doğal bir yöntemdir. Vücut kaslarımız nasıl düzenli egzersizle sıkı ve dinç kalıyorsa, yüz yogası da yüz kaslarımızın çalıştırılması ve yeniden şekillendirilmesini sağlıyor.

Cildimiz bir çok katmandan oluşur. Yaş aldıkça da her katman onu genç ve diri tutan yapı taşlarını kaybeder ve zayıf düşer.

Yüz egzersizleri, cildimizin üst katmanı olan dermis ve keratin tabakasına etki eder, hem de direk en alttaki kas dokusunu çalıştırarak aradaki epidermal cilt tabakasını da harekete geçirir.

Vücudumuzu forma sokmak için düzenli spor yapmayı nasıl rutin haline getiriyorsak, yüz yogasını da mutlaka hayatımızın içine dahil etmeliyiz. Yaş aldıkça yüzümüzü canlandırmak ve sıkılığını korumak için yapmamız gereken ve ihtiyacımız olan tek şeyin parmaklarımız olduğu yüz yogasını mutlaka deneyimleyin. Etkilerini kendi gözlerinizle gördükten sonra, hiç bırakmak istemeyeceksiniz. Cildimiz için ayrıca kolajen bakımından zengin gıdalar tüketerek ve evde kendimiz hazırlayacağımız maskeler ile de destek verebilirz. Kolajen ile ilgili bilgilere ve kolajen maskelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sıklıkla yaptığımız büyük güzel bir gülüş, bizi tabi ki daha ışıltılı, daha çekici hale getirir. Ama bu güzelliğin yanı sıra ağzımızın kenarlarında da zaman içinde çizgiler oluşmaya başlar. Eğer gülerken gözlerimizi de kısıyorsak, göz çevresinde zamanla oluşan kaz ayakları çizgilerine de davetiye çıkaracaktır. Yaşlanmayı durdurmak bizlerin elinde değil ama yaşımızın güzeli olmak yüz egzersizleri ile elimizde..

Yüz Yogası Faydaları ;
 • Yüz yogası kan dolaşımını hızlandırır.
 • Kırışıklık ve sarkmaları engeller.
 • Zinde ve canlı kalmamızı sağlar.
 • Estetik ameliyatlara oranla masrafsız ve pratiktir.
 • Kilo alıp verme sonucu yüzde oluşan sarkmaları düzenli yapıldığı takdirde ortadan kaldırır.
 • Hücreleri harekete geçireceği için, cilt her zaman taze ve diri kalır.
 • Düzenli ve uzun süre yapıldığında yüz ovalinin toparlandığı görülür.

Bir kaç gün deneyip sonra ara vermek, yüz kaslarını yoracaktır. Bu egzersiz için sabırlı ve kararlı olmak gerekir.

Yüz Yogası Yapmaya Hazır Mısınız?
 • Gülen Balık Yüzü: Gülen balık, yanakları güçlendirmeye ve sıkılaştırmaya yardımcı olur. Dudaklarınızla normal bir balık yüzü yapın. Sonra gülümseyin. 5 kez tekrar edin.
 • Marilyn: Marilyn Monroe’nun isminden gelen bu hareketle daha sıkı dudaklara sahip olabilirsiniz. Dudaklarınızı büzün, ellerinize bastırın ve bir öpücük üfleyin. 5-10 tekrar yapın.

Yüz Yogası İle Dudak Dolgunlaştırma

Kalem çevirme hareketi ile dudaklarınızı kalıcı olarak dolgunlaştırabilirsiniz. Kalemi dudaklarınız içine alıp içe ve dışa doğru hareketlere egzersizi tamamlayın. 5 ile 7 dk arası yapabilirsiniz.

Yüz Yogası ile Dudak Dolgunlaştırma
 • Yüz ovalinizi toparlamak için de bu video da ki uygulamayı yapabilirsiniz.
 • Gülme çizgileri için bu videodaki hareket çok faydalı..
 • Bu videoda ise gözaltı kırışıklıkları, torbalanma ve morluklar için etkili olacak yoga hareketlerini bulabilirsiniz.
 • Aşağıda ki video da daha detaylı olarak göreceğiniz hareketi yapmanızı tavsiye ederim. Elmacık kemikleri için ve sarkık yanaklar için gayet faydalı..

Unutmayın, önceliğiniz ‘Neye ihtiyacım var?’ diye sorup ona göre hareket seçmek. İlk denemede sakın pes etmeyin. Hareketi anlamaya, kasın kasılmalarını hissetmeye çalışın. Bir süre sonra çok kolaylaşacak.

Son olarak kesinlikle dikkat etmeniz gereken nokta, hareketi yaparken yüzünüzü kırıştıranlardan uzak durun. Ayna karşısında yapın mutlaka, Hareketi uygularken yüzünüzün bir yeri çok kırışıyorsa orada yerleşecek bir çizgiye zemin hazırlıyorsunuz demektir.

Yoga uygulamalarınızın yanı sıra, cilt ve yanak sarkmalarına karşı ev yapımı maskeler ile nasıl destek vereceğinizi buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlarto En iyi Yüz Yogası Hareketleri ve Faydaları..

 1. Reyzan dedi ki:

  Burdaki hareketleri özellikle yüz ovali icin ve elmacık için olanları yapmaya başladım. Bakalım ne kadar sürede etki edecek. Ama şimdiden çok sevdim yüz yogasını faydası olacak sanki …

 2. Esra Erden dedi ki:

  Elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Faydası olacak gibi hissediyorum. teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir