Kadınların Cinsel Hayatla İlgili En Çok Merak Ettiği Sorular..

Kadınların cinsellik ile ilgili bir çok merak ettiği soru vardır. Çoğu kez doktoru ile bile konuşmaya çekindiği sorular. Cinsel ilişki ve cinsel yaşam hakkında merak ettikilerinizi sizler için bir araya getirdik.

İlk Cinsel ilişkide kan gelmemesi kadının bakire olmadığını mı gösterir?

Uzmanlara göre, ilk ilişkiden sonra kanama olacağı yönündeki inanış yanlış bir inanç. Kişilerdeki yapısal farklılıklar nedeniyle, kızlık zarı aşırı esnek olanlarda veya zar üzerinde yapısal olarak çok az sayıda damar bulunması durumunda yine ilk ilişkide kanama olmayabilir. Bazen de ilk ilişkide yırtılmanın olduğu bölgede hiç damar olmayabilir veya bulunan çok küçük damarlar anında pıhtılaşabilir, böyle bir durumda kanama olmayabilir. Bu nedenlerle bazen ilk cinsel ilişki sonrasında bile kanama olmayabilir. Hatta bazılarında kızlık zarı doğuştan olmayabilir.

Cinsel ilişki sırasında vajinadan çıkan sesin sebebi nedir?

Vajinanın genişlemesi sonucu meydana gelen bir durumdur. Vajinanın genişlemesine neden olan her etken vajinadan gaz ya da ses çıkışına neden olabilir. Rahim sarkması, idrar kesesinde sarkma ve idrar kaçırma gibi problemleri olanlar, zor doğumlarda oluşan yırtık ya da doğumun kolay gerçekleşmesi için yapılan kesiklerin iyi dikilememesi vajina da genişlemeye neden olur. Vajinadaki bu genişleme, vajinanın penisi tam kavrayamamasına sebep olur. Vajinadaki genişleme sadece vajinadan ses gelme problemini doğurmaz. Buna ilaveten genişlemiş vajina, cinsel ilişkide, ilişkinin rahat gerçekleşmesini sağlayan sulanmaya da engel olur.

Vajinadan ses gelmesi cinsel ilişki esnasında oluşan bir olgudur. Cinsel ilişkide erkeğin hareketleri sırasında, vajinaya penis aracılığı ile pompalanan havanın sıkışarak dışarı çıkması ile oluşan bir durumdur

Vajina gazları, elbette bir kadın için cinsel performansı azaltmakta hatta kadının özgüvenini yitirmesine ve ilişkiden mutlu olmasına engel bir durumdur. Artan özgüven eksikliği ve azalan beraberlik partnerlerin ayrılmalarına kadar gidebilmektedir. Vajinadan ses gelmesi çözümü olan bir durumdur. Bu nedenle bayanlar bu durumu utanılacak bir olay olarak görmeyip, bir doktordan yardım almalıdırlar. Çözüm sizin de tahmin edebileceğiniz gibi vajinanın daraltılmasını amaçlayan estetik ameliyatlardır. Kısacası vajinanın bolluğundan kaynaklanan bu sesi gidermek için “vajinoplasti” adı verilen vajina daraltma operasyonları yapılmalıdır. Bu operasyonda vajinanın penisi kavrama yeteneği artırılmaktadır. Vajinoplasti, sadece evli bayanlara özgü bir operasyon değildir. Bekar olan bayanlar da, daha fazla zevk almak amacı ile vajinoplasti yaptırabilmektedirler. Operasyon bir gün içinde tamamlanıp hasta taburcu edilmektedir. Sağlıklı bir cinsel yaşam ise 15 gün sonra gerçekleştirilebilir. Doktorunuz size vajina kaslarını güçlendirici egzersiz çalışmaları önerebilir. Bu egzersiz hareketlerine “Kegel Egzersizleri” adı da verilmektedir. Kegel egzersizleri, vajina sıkılaşmasının yanı sıra mesane sarkması, rahim sarkması ve rektum sarması rahatsızlıklarında da önemli tedaviye katkı sağlayıcı rolü bulunmaktadır.

Cinsel İlişkide Kızlık Zarı Bozulmadan Hamilelik Oluşabilir mi ?

Kızlık zarı bozulmadan gebe kalınabilir. Kızlık zarı ilişkiyle zedelenmeyecek şekilde esnek bir yapıya sahip olabilir ya da gebelik vajinaya akan meninin vajinaya bulaşması sonucunda kadın hamile kalabilir.

Cinsel İlişki

Kadınlar Neden Erkekler Gibi Boşalmaz ?

Orgazm, cinsel uyarma ve zevkin en yüksek noktasıdır. Beynin cinsel uyarıları alması sonucu vücudun genital bölgelerinin bu uyaranlara tepki vermesidir. Kadın ve erkekte farklı bir halde ortaya çıkar. Yapılan araştırmalarda, kadınların üçte birinin hiç orgazm olmadığı görülmüştür.

Her kadının boşalma durumu farklıdır. Filmlerde görmüş olduğunuz kadınların boşalması gibi bir şey genelde doğru değildir. İdrarını dışarı aktarması insanları boşalma konusunda yanıltmıştır. 

Kadınlarda uyarılma sonrasında gerginleşme ve kasılma olur. Cinsel birleşme sırasında yaşadıkları gevşeme vajina çevresinde bulunan bezlerin bazı salgılar üretmesine sebep olur. Bu her kadında aynı şekilde gerçekleşmez. Her kadın farklı reaksiyon verebilir ama sonuç olarak erkeklerde olduğu gibi şiddetli bir boşalma söz konusu değildir.

Vajina Sabunla Temizlenmeli mi ?

Vajinayı duş jeli ya da sabunla temizlemek, vajina içindeki vulva derisini tahriş eder ve doğal florasını bozar. Kimyasal içermeyen doğal ürünlerle yada sadece suyla temizlemek, iç çamaşırı olarak da pamuklu giysiler seçmek en doğrusudur. Vajina sağlığı ve vajinit ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Her Kadın Masturbasyon Yapar mı ?

Yapmayabilir. Cinsellik her kadın için farklıdır. Uzun süre cinsel ilişkiye girmemenin yoksunluğunu çekmeyen kadınlar olduğu gibi, mastürbasyona hayatında yer vermeyen kadınlar da vardır. Uzmanlara göre mastürbasyon, kadınlar için oldukça sağlıklı ve kişisel keşif eylemidir. Kadınların mastürbasyon yaparken aldıkları zevki artırmanın yolu klitorisden geçiyor. Her kadının klitorisden aldığı zevk farklı olabiliyor. Klitorisini keşfeden ve nasıl uyaracağını bilen bir kadın orgazm yolunda önemli bir adım atmış oluyor.

Neden Orgazm Olamıyorum ?

Kadınlarda orgazm sorunlarının nedenleri fiziksel ve psikolojik olabilir. Yapılan bazı araştırmalar, kadınların sadece % 10 gibi bir kısmın kolayca orgazm olabileceğini bildirdi. Diğer % 90’ın ise çok uğraşması gerektiğini ya da karşı taraf için orgazm taklidi yaptığını gösteriyor. Erkekler için orgazm genellikle oldukça kolaydır, ancak kadınlar için tamamen farklı bir olaydır. Her kadın farklı şekilde inşa edilmiştir ve sizin için neyin işe yarayıp yaramadığını ya da günlük yaşamınızdan, yatak odasındaki sizi etkileyen faktörleri bulmak gerekebilir.

Bunlardan bazıları ;

Yeterince uyarılmamak
Cinsel performans hakkında endişe
Depresyon gibi duygudurum bozuklukları
Fiziksel görünümle ilgili sorunlar
Bilgi eksikliği veya seks korkusu
Travmatik bir cinsel İlişki deneyim geçmişi
İlişkideki sorunlar ve menopoz olabilir.

Hamilelikte Cinsel İlişki

Hamileyken Cinsel İlişki Yaşanabilir mi ?

Bir çok kadın gebelikte cinsel ilişki konusunda değişimi farkeder. Bazı kadınlar cinsel arzularının daha güçlü olduğunu fark ederken, bazıları onu tamamen kaybedebiliyor. Bir kısmı hamilelik sırasında ilk kez orgazm yaşarken, bazıları çoklu orgazm yaşayabiliyor. Bu olasıdır, çünkü genital bölgedeki kan akışı ve sıvıları artması klitorisi ve vajinayı daha hassas hale getirir.

Gebelikteki Değişiklikler Birçok kadın için, gebeliğin ilk üç ayında, yorgunluk, meme hassasiyeti ve bulantı nedeniyle cinsel istek azalır. Diğer kadınlar doğum kontrolü veya gebe kalmaktan endişe duymama özgürlüğünü seks yapmayı daha keyifli hale getirir. İkinci üç aylık dönemde, birçok kadın daha az mide bulantısı hissediyor ve cinsel istekleri arttırıyor.

Vücudunuz hamilelik sırasında değiştiğinden, sizin için neyin uygun olduğunu bulmak için farklı cinsel pozisyonlar denemeniz gerekebilir. Bazı kadınlar, bu tür deneylerden dolayı hamilelik sırasında yeni veya artmış cinsel hazları keşfeder.

Hamileliğin yarısı kadarını geçtiğinizde, seks sırasında sırtüstü yatmanız rahatsız edici olabilir. Sırtüstü yatarken kendinizi rahatsız hissederseniz, genişlemiş rahim vücudunuzun alt kısmındaki kan damarlarına bastırıyor olabilir. Dolgunluk hissi nedeniyle, bazı kadınlar hamilelik sırasında bazı noktalarda vajinal girişi rahatsız edici bulurlar ve bunun yerine el ya da oral seks tercih edebilirler. Bu, çeşitli dokunuşları keşfetmek ve duygusallığımızın tadını çıkarmak için yaratıcı yollar bulmak için bir dönem olabilir.

Cinsel ilişkiye devam etmek istiyorsanız, aşağıdaki pozisyonlar yardımcı olabilir:

Kadın üstte (Bu, karnınıza ağırlık vermez ve penetrasyon derinliğini ve klitoral yerleşimi kontrol etmenizi sağlar.) Yan yana yatma ya da yüz yüze de olabilir. Nasıl eğlenceli, güvenli ve iyi hissettiriyorsa size.

İlişkiden sonra bazı kramplar hamilelik boyunca normaldir. Rahminiz orgazm sırasında daralır ve bu kasılmalar uterus büyüdükçe gebelikte daha belirgin olabilir. Rahminiz birkaç dakika sertleşiyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Hamilelikte Cinsel İlişkide Alınacak Önlemler;

Hamilelik komplikasyonları yaşamadığınız sürece, suyunuz gelinceye kadar aktif bir cinsel ilişkiyi sürdürmeye devam edin. Cinsel ilişki düşüklere neden olmaz ve bebeğinize zarar vermez. Bebek, amniyotik kese, serviks ve uterus kası tarafından güvende tutulur. Serviksini kapatan ve bebeği enfeksiyondan koruyan kalın bir mukoza tıkacı da vardır.

Doğum belirtileri varsa cinsel aktivitelerin bir kısmından veya tamamından uzak durmanız gerekebilir; vajinal kanama; amniyotik sıvının sızması; plasenta previa (plasenta rahim ağzını kaplarken); ya da yetersiz serviks adı verilen, serviksin zayıflatıldığı ve erken açıldığı, açılma veya erken doğum riskini artıran, açıldığı bir durumdur. Bu gebelik komplikasyonlarını yaşıyorsanız, doktorunuz seks yapmayı bırakmanızı önerecektir.

Erken doğum durumunuz varsa, uterus kasılmalarından kaçınmak gerekir; bu nedenle meme ucu stimülasyonu ve orgazm iyi bir fikir değildir. Diğer şartlarda, bu cinsel aktiviteler iyidir, ancak vajinal girişden kaçınmalısınız.

Kegel Egzersizleri

Kegel Egzersizleri Nedir, Nasıl Yapılır ?

Kegel egzersizleri rahim, mesane ve barsak altındaki kasları güçlendirir. İdrar kaçırma veya barsak kontrolü ile ilgili sorunları olan hem kadın hem erkeklere faydası olan egzesizlerdir. Hamilelik veya doğum sonrası vajinadaki değişimlerden dolayı bazı kişilerde idrar kaçırma, vajina genişlemesi veya bağırsak kontrolü ile ilgili problemler olabilir. Kegel egzersizleri, oturduğunuz veya uzandığınız zaman yapılabilir. Yemek yerken, masada otururken, araba kullanırken ve dinlenirken veya televizyon izlerken yapabilirsiniz.

Doğru Kaslar Nasıl Bulunur?

Kegel egzersizi idrara çıkma ve sonra onu tutma gibi bir harekettir. İdrar akışını kontrol eden kasları gevşetin ve sıkın. Sıkılaştırılacak doğru kasları bulmak önemlidir. Vajinanızdaki, mesanede veya anüsteki kasları hissedin. Bunlar pelvik kaslarıdır. Uyluklarınız, kalça kaslarınız ve karnınız rahat kalmalıdır. Hala doğru kasları sıktığınızdan emin değilseniz: Kendinizi gazdan korumak için yaptığınız hareketi hayal edin. Vajinanıza parmağınızı sokun. Kasları idrarda tutuyormuş gibi sıkın, sonra bırakın. Kasların gergin ve yukarı ve aşağı hareket ettiğini hissetmelisiniz.

Ne kadar ve ne sıklıkla yapılmalı;

Hareketin nasıl olduğunu öğrendikten sonra, günde 3 defa egzersizi yapın. Mesanenin boş olduğundan emin olduktan sonra oturun ya da uzanın. Pelvik taban kaslarınızı sıkın. Sıkı tutun ve 3 ila 5 saniye arasında sayın. Kasları gevşetin ve 3 ila 5 saniye sayın. Günde 3 defa (sabah, öğleden sonra ve gece) 10 kez tekrarlayın. Derin nefes alın ve bu egzersizleri yaparken vücudunuzu rahatlatın. Mide, kalça, kalça veya göğüs kaslarınızı sıkmadığınızdan emin olun. 4-6 hafta sonra kendini daha iyi hissetmeli ve daha az semptom geçirmelisin. Egzersizleri yapmaya devam edin, ancak sayıyı arttırmayın. Aşırı yapmak, bağırsaklarınızı idrar yaparken veya hareket ettirirken zorlanmaya neden olabilir.

Bazı uyarı notları:

Bunları nasıl yapacağınızı öğrendikten sonra, ayda iki defadan fazla idrar yaparken Kegel egzersizlerini yapmayın. İdrar yaparken egzersiz yapmak pelvik taban kaslarınızı zamanla zayıflatabilir veya mesaneye ve böbreklere zarar verebilir. Kadınlarda Kegel yanlış veya çok fazla güç kullanarak egzersiz yapmak vajinal kasların çok fazla gerilmesine neden olabilir. Bu cinsel ilişki sırasında ağrıya neden olabilir.

Yorumlarto Kadınların Cinsel Hayatla İlgili En Çok Merak Ettiği Sorular..

 1. Seduction can often be looked at as a feminine quality, but
  it is deemed an unfair stereotype. You can have the most effective
  product and marketing system in case you haven’t taken the
  time to buy your individual development things can falter very quickly.
  When you finish school you typically visit university then when you’ve completed your degree or
  tertiary education you then seek employment.

 2. Don’t Rush – So, you’ve met a man, and maybe he’s a
  very good one which you would like to become involved with.
  To be more confident, you will need to learn to overcome
  your insecurities. As they say, somebody needs to be a good enough ‘catch’ to
  draw in a mate.

 3. Thanks! And thanks for sharing your great posts every week!i recommend herbal viagra

 4. Hey there! Someone in my Facebook group shared this site with us so
  I came to take a look. I’m definitely enjoying the information. I’m bookmarking and will be tweeting this to my followers!
  Superb blog and fantastic style and design.

  Also visit my homepage :: 온라인바카라

 5. Magnificent beat ! I wwould like to apprentice whilst
  you amend your web site, how can i subscribe for a weblog
  webb site? The account aided me a appropriate
  deal. I were a little bit familiar of thijs your
  broadcastt offered vibrant clear concept
  прямой покер plawy poker online for free (http://boomerang71.ru/index.php/otzyvy-o-kompanii) texas holdem play
  online for free

 6. Online cialis dedi ki:

  Thank you for this post. Its very inspiring.online cialis

 7. В своем прогнозе, я исходил из того,
  что Путин не будет дожидаться даты очередных парламентских выборов в Украине до
  октября 2023 года.

 8. erjilopterin dedi ki:

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was curious what all is required to get set up? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very internet smart so I’m not 100 certain. Any recommendations or advice would be greatly appreciated. Thanks

 9. web page dedi ki:

  Outstanding stokry there. What happened after? Thanks!

  President bets web page bids

 10. This is a topic that’s close to my heart… Cheers! Exactly where are your contact details though?

 11. Thank you ever so for you post.Much thanks again.cheap cialis online

 12. I don’t even know the way I finished up right here, however I thought this submit used to be good. I don’t recognise who you might be however definitely you are going to a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

 13. web page dedi ki:

  Keep oon writing, great job!
  скачать игровой автоматы web page азартная
  карточная игра

 14. family violence dedi ki:

  Realy nice style and wonderful subject material, nothing at all else we want :D.

  My website: family violence

 15. Wow, incredible blog layout! How lengthy have you been blogging for?

  you made blogging glance easy. The whole look of your site is fantastic, as well as the content!

 16. Hurrah! In the end I got a web site from where I be capable of genuinely get valuable facts concerning my study and knowledge.

 17. Hi there! This article could not be written any better!
  Looking through this post reminds me of my previous roommate!
  He always kept talking about this. I most certainly will forward this information to
  him. Fairly certain he’s going to have a great read. Many thanks for sharing!

 18. katekowalsky dedi ki:

  Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this post and the rest of the website is extremely good.

 19. Meridith dedi ki:

  Pretty portion of content. I simply stumbled upon yyour blog and
  in accession capital to claim that I get in fact enjoyed account your webllog posts.
  Anyway I’ll be subscribing to yyour feds and even I fulfillment you get right of
  entry to consistently quickly.

  Also visit my web site; site search result (Meridith)

 20. Excellent, what a website it is! This website provides
  valuable information to us, keep it up.

 21. huile de cbd dedi ki:

  This text is priceless. When can I find out more?

 22. Thatt is a reeally good tip particularly to those fresh to thee blogosphere.
  Simple buut very accurate information… Thank you for sharing this one.
  A must read post!

  Look at my site: futures systems Trading

 23. Ingrid dedi ki:

  Hi there, You have performed an excelllent job. Iwill certainly digg it and for my part suggest too
  my friends. I am sujre they’ll be benefited from
  this web site.

  Here is my web-site; discount memory foam (Ingrid)

 24. It’s an amazing article in favor of all the online users;
  they will take advantage from it I am sure.

 25. Hey! I could have sworn I’ve been to this blog before but after browsing through some of tthe post I realized it’s new to me.

  Anyways, I’m definitely happy I found itt and I’ll be book-marking and checking back often!

  My web page precision nutrition certification nashville

 26. Buy CBD dedi ki:

  Hello, i think that i saw you visited my website so
  i came to “return the favor”.I’m attempting to find things to enhance my web site!I suppose
  its ok to use a few of your ideas!!

  Also visit my web site; Buy CBD

 27. Pretty component of content. I simply stumbled upon your web sikte and in accession capital to say that I get actually enjoyed
  account your weblog posts. Anyway I will bee subscribing to your augment and even I fulfillment
  you get admission tto constantly quickly.

  Here is my blog post – is keybiotics safe to Take

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir