Göz Altı Işık Dolgusu İle Aydınlık Görünüm..

Gözaltı Işık Dolgusu;

Genetik faktörler, stres, dolaşım bozukluğu ve diğer bazı sorunlardan dolayı göz çevresinde oluşan mor halkalara, ince kırışıklıklara ve gözaltı torbalarına yönelik uygulanan bir yöntemdir. Sadece kadınlar değil, erkekler de bu sorundan kurtulmak için, gözaltı ışık dolgusu yöntemine başvuruyorlar.


Gözaltı ışık dolgusu, göz çevresinin gençleştirilmesi, morluklar, çizgiler ve halkaların giderilmesinde son derece faydalıdır. Işık dolgusu ile göz altlarında şişlik ve morluk sorunları olan kişilerin, bu sorundan tek seferde kurtulmaları mümkün olmaktadır. Ayrıca ilerleyen yaşa bağlı göz altı sorunlarına da çözüm sunmaktadır.

Gözaltı morlukları ve torbalarının nedeni, çoğunlukla genetiğe dayanır. Uyku pozisyonu, alkol ve bazı alerjik durumlar bu etkiyi artırmaktadır.

Yaşımız ilerledikçe, yüzün kemik yapısındaki incelmelerden dolayı, kemik normal olarak geriye doğru hareket eder. Bu nedenle gözlerin altında boşluk oluşur. Oluşan bu boşluk, azda olsa gölgelerden kaynaklı derin görünebilir. Göz altı sorunlarına gözaltı ışık dolgusu ile çözüme kavuşturabilirsiniz.

Gözaltı ışık dolgusu

Işık dolgusu, göz altında ki tüm sorunları çözecek gibi bir anlam çıkartmamak gerekir. Göz altındaki çökmelerin ve koyu morlukların, halkaların büyük kısmına etkili olabilir. Fakat göz altı torbaları, belli bir yaşın üzerinde olan insanlarda torbalar büyük olduğu için çözüm sadece alt göz kapağı estetiğidir. Işık dolgu işe yaramayacaktır.

Gözaltı dolgu uygulamalarında hyaluronik asit maddesi tercih edilmelidir. Hyaluronik asit zamanla eriyen bir dolgudur. Bu yüzden güvenle kullanılabilir. Gözaltı sorunları için geliştirilen jel yapıdaki ışık dolgusu malzemesinde iki içerik bulunur. Hyaluronik asit ve poly vitamin kompleksi. Öncelikle hyaluronik asit ile morluklara ve torbalara müdahale ediliyor. Sonrasında poly vitamin kullanılarak hücreler uzun vadeli olarak yenileniyor.

Gözaltı ışık dolgusu nasıl uygulanır ?

Dolgu yapılırken ışık dolgusunun yavaş verilmesi gerekir. Kişi herhangi bir ağrı hissetmez, çünkü dolgunun öncesinde o bölge uyuşturulmaktadır.

Dolgu seçiminde dikkat etmemiz gerekenler ;Göz altı için kullanılan hyaluronik asitin yapısı gözaltına uygun olmalıdır. Kalın yapılı, uygun formda olmayan hyaluronik asit dolgu yapıldıktan sonra su çekerek şişer ve ödemli bir görüntü meydana getirir. Bununla birlikte mavi-yeşil renklenme ile karşılaşılabilir. Bundan dolayı dolgu seçiminde gözaltı için yapılmış ince yapılı hyaluronik asitli dolgular seçilmelidir.

Gözaltı ışık dolgusunun etkileri ne kadar sürer ? Göz çevresini gençleştirmek, morluklar ve çökmeler için uygulanan gözaltı dolgusu 15-18 ay etkilidir. Kişisel etmenlere bağlı olarak 3 yıl sonra bile etkisini koruduğu uygulamalar vardır. Her ışık dolgusu, tekrarından sonra bu süre uzar.

Dolgu sonrası dikkat edilmesi gerekenler ? İşlemden sonra buz uygulaması yapılır. İlk gün duş tavsiye edilmez. İlk bir kaç gün aşırı mimiklerden ve gülmekten kaçınılması gerekir.

Riski nedir? İğne ile yapılan uygulamalarda geçici morluk yaşanabilir. Gözaltı dolgusu kanül denilen ucu sivri olmayan özel bir iğne ile yapıldığı takdirde morluk riski ortadan kalkar.

Gözaltında aydınlık bir görünümün yanı sıra, cildinizde de genç bir görünüm kazandırmak için kök hücre tedavisi ile cilt gençleştirme konulu makaleye buradan ulaşabilirsiniz